Kontaktujte nás: 387 250 442 | prodej@jhsystems.cz

Jak dlouho vydrží chemická kotva?

Chemická malta jako každý produkt má určitou dobu spotřeby určenou výrobcem. Datum výrobce tiskne na obal či kartuši. Někteří výrobci chemických malt uvádí datum výroby a na etiketě potom uvádí dobu použitelnosti od data výroby.

Každý typ chemické malty má jinou trvanlivost a záleží to na jednotlivých složkách, ze kterých je vyroben.

U běžně dostupných chemických malt je doba spotřeby od výroby 2roky.

U speciálních kotev to mohou být 3roky i pouze 6měsíců u čistě epoxidových malt.

Pojďme si to ukázat:

Na obrázku vedle můžete vidět umístění data spotřeby na etiketě chemické malty Fischer. Uveden je měsíc a rok. Kombinace čísel a písmen je číslo šarže, pro dohledání v případě problémů s kvalitou výrobku.

Tzn. použitelná do: 03/24 březen/2024

Co se stane?

Co se stane pokud použijete chemickou kotvu po datu použitelnosti? Zaprvé to nedoporučujeme! Kvalita takového kotvení může být mizerná. Ze zkušenosti víme, že chemické malty po datu spotřeby mají většinou zrychlenou dobu tuhnutí. Chemická reakce je výrazně rychlejší a práce s takovou maltou je opravdu kvalt.

V našem eshopu kotvy.cz nakupujeme chemické kotvy vždy po menším množtsví, abychom měli "nejčerstvější kousky od výrobce" a mohli vám tak nabídnout co nejdelší dobu použitelnosti.

Ano, občas nakoupíme chemické malty s krátkou dobou použitelnosti, kdy na to vždy upozoňujeme a cena těchto malet je vždy výrazně nižší než obvykle.

Jak dlouho vydrží chemická malta?